Objavljeno: 15.5.2019

Alpe Adria Green, mednarodno društvo za varstvo okolja in narave

ZAHTEVAMO TAKOJŠNJE SPREJETJE USTREZNE ZAKONODAJE O SMRADU

15.5.2019 – 31.5.2019
PETICIJA DRŽAVLJANOV REPUBLIKE SLOVENIJE ZA TAKOJŠNJE SPREJETJE USTREZNE ZAKONODAJE NA VLADI IN V DRŽAVNEM ZBORU RS S PODROČJA OBVLADOVANJA SMRADU!

Temeljna pravica Ustave Republike Slovenije, ki v 72. členu pravi, da ima vsakdo v skladu z zakonom pravico do zdravega življenjskega okolja, da država skrbi za zdravo življenjsko okolje in da v ta namen zakon določa pogoje in načine za opravljanje gospodarskih in drugih dejavnosti, da zakon določa, ob katerih pogojih in v kakšnem obsegu je povzročitelj škode v življenjskem okolju dolžan poravnati škodo. Ne zagotavljanje tega, pa so tudi hud poseg v osebno integriteto posameznika, saj grobo krši Slovensko zakonodajo.

Ker v Sloveniji zakonodaje, ki bi urejala področje obvladovanja vonja (smradu) v okolju nimamo, država krši eno temeljnih ustavno določenih človekovih pravic, zato spodaj podpisani državljani zahtevamo takojšnje sprejetje ustrezne zakonodaje.

Zaradi neurejene zakonodaje s področja vonjav (smradu) v okolju ne morejo ukrepati nadzorni organi – inšpekcije.

Prvi osnutek zakona o smradu je bil pripravljen s strani takratnega Ministrstva za okolje in prostor že davnega leta 2009, vendar ni ugledal »luči sveta« ker je bil namenoma arhiviran zaradi lobijskih interesov po čim večjih zaslužkih ravno v dejavnostih kjer nastaja smrad. Vse vlade odnosno MOP po letu 2009 so pričele ...
NADALJEVANJE NA POVEZAVI https://www.pravapeticija.com/zahtevamo_takojnje_sprejetje_ustrezne_zakonodaje_o_smradu
Veljavno: 15.5.2019 – 31.5.2019
Stopite v stik z nami
Sporočilo je bilo poslano. Kmalu vam bomo odgovorili.